#

Kurling on spordiala, mis nõuab nii füüsilist vormi kui ka teravat mõtlemist. Kurling tekitab mõnusat hasarti ning see on üks vähestest aladest, kus saavad koos mängida nii mehed, naised kui ka lapsed.

target

Mängu põhimõte on lihtne. Jääl on kaks võistkonda, kes viskavad kordamööda kive. Eesmärgiks on saada oma tiimi kivid sihtmärgile võimalikult lähedale. Sihtmärki kutsutakse koduks (house).

 

Mõlemas võistkonnas on neli mängijat – alustaja, teine viskaja, kolmas viskaja ja kapten. Ühes voorus saab iga mängija visata 2 kivi. Kapteni rolliks on lisaks viskamisele ka tiimi juhtimine. Näiteks võib ta võistkonda juhendada, kuidas visata järgmist kivi.

target2

 

Kui kõik 16 kivi on mängitud, saab voor (end) läbi. Punkte kogub vaid vooru võitnud võistkond. Punktide arvestamiseks vaadatakse, mitu vooru võitja kivi on vastaste parimast kivist kodu keskpunktile lähemal. Arvesse lähevad vaid need kivid, mis kodu ala puudutavad.

 

Järgmist mänguvooru alustab alati punkte saanud võistkond. Nii jääb eelmise vooru kaotanud tiimile viimase kivi viskamise eelis. Kurlingut mängitakse tavaliselt ajalimiidiga, kestusega 2-2,5 tundi või kuni kokku lepitud arv voore on mängitud.

Võitjaks tuleb võistkond, kel on kokkuvõttes kõige rohkem punkte.