Kurlingu A-B-C

Kurling on spordiala, mis nõuab nii füüsilist vormi kui ka teravat mõtlemist. Kurling tekitab mõnusat hasarti ning see on üks vähestest aladest, kus saavad koos mängida nii mehed, naised kui ka lapsed.

target

Mängu põhimõte on lihtne. Jääl on kaks võistkonda, kes viskavad kordamööda kive. Eesmärgiks on saada oma tiimi kivid sihtmärgile võimalikult lähedale. Sihtmärki kutsutakse koduks (house).

 

Mõlemas võistkonnas on neli mängijat – alustaja, teine viskaja, kolmas viskaja ja kapten. Ühes voorus saab iga mängija visata 2 kivi. Kapteni rolliks on lisaks viskamisele ka tiimi juhtimine. Näiteks võib ta võistkonda juhendada, kuidas visata järgmist kivi.

target2

 

Kui kõik 16 kivi on mängitud, saab voor (end) läbi. Punkte kogub vaid vooru võitnud võistkond. Punktide arvestamiseks vaadatakse, mitu vooru võitja kivi on vastaste parimast kivist kodu keskpunktile lähemal. Arvesse lähevad vaid need kivid, mis kodu ala puudutavad.

 

Järgmist mänguvooru alustab alati punkte saanud võistkond. Nii jääb eelmise vooru kaotanud tiimile viimase kivi viskamise eelis. Kurlingut mängitakse tavaliselt ajalimiidiga, kestusega 2-2,5 tundi või kuni kokku lepitud arv voore on mängitud.

Võitjaks tuleb võistkond, kel on kokkuvõttes kõige rohkem punkte.

Varustus

Kurlingu kivid

Kurlingu kivid on tehtud graniidist ja kaaluvad ~20 kilogrammi. Kivi peal on käepide, mis annab võimaluse kivist kinni hoida ning seda vastavalt soovile pöörlema panna. Raja alguses on ka kummist tõukepakud ehk hackid, mille abil saad endale ja kivile hoo sisse. Igas kurlinguhallis on kindlasti olemas nii kivid kui ka hackid.

Hari

Kindlasti oled näinud telerist harjavaid kurlingumängijaid. Mängus harjatakse jääd sellepärast, et kivi ees olevat rada sulatada. Nii saab panna kivi kiiremini liikuma ning mõjutada seeläbi kivi teekonna pikkust. Kõikides mängukohtades on olemas klubi harjad.

Jalanõud

Kurlingumängijad kannavad mängu ajal spetsiaalseid jalanõusid, mille üks libisev tald võimaldab pärast viset kivile järgi libiseda. Alustajatele sobivad ideaalselt lihtsad ja siledad kummitallaga spordijalanõud. Kui kummitallaga jalanõusid pole, kinnitatakse tavaliste jalanõude alla spetsiaalsed tallad. Need on samuti igas hallis olemas.

Isiklikku kurlinguvarustust saab osta läbi CC Tallinn MTÜ. Võta meiega ühendust ja küsi nõu, milline varustus võiks Sinule sobida.

Tondiraba Jäähall

World Mixed Doubles Curling Championship 2016

Tondiraba jäähallis on kaasaegseim ning parimate tingimustega kurlinguareen Eestis, mis ehitatud spetsiaalselt selle ala spetsiifikat silmas pidades. Kolm statsionaarset täismõõtudes kurlingurada on avatud terve pika hooaja augustist mai lõpuni.

Tondiraba kurlinguareeni välissein on betoonist, mis on liigendatud otse tänavale avanevate akendega. Halli siseseina kohal asub väike tribüün, millelt on mugav jälgida ja kaasa elada radadel toimuvale. Samuti avaneb kurlinguradadele suurepärane otsevaade keskuse teise korruse restoranist.

Kurlinguareenil on kasutatud viimistlusmaterjalidena hubast Eestimaa puitu, mis lisab külmale alale omajagu soojust ja hubasust. Mängijad saavad end riietada esmaklassilistes riietusruumides.

Tondiraba kurlinguareenil on kasutusel maailma tippklassi kuuluvad Kays of Sctotland firma kurlingukivid, millega mängitakse ka olümpiamängudel.

Usume, et Tondiraba kurliguareen saab kiirelt uueks koduks nii uutele uudishimulikele harrastajatele kui selle ala tippudele.

Kurlingurajad ootavad teid!

Curling Tallinn

Meie eesmärk on kurlingu arendamine võimalikult laiapõhjaliselt. Lai kandepind tähendab, et pakume teenuseid:

  • ettevõtetele (pakettidest loe siit),
  • koolidele (loe lisaks siit)
  • harrastajatele (registreeri treeningutele siin),
  • meiepoolt korraldatavatel turniiridel kohalikele ja välismaistele võistkondadele (loe sellest rohkem siit).