14. detsember 2016 Fred Randver

Turniiridest Tallinnas

Turniiridest Tallinnas

Curlingu areeni opereerimise juures on kindlasti olulisel kohal ka erinevate rahvusvaheliste ja kohaliku suunitlustega turniiride korraldamine. Peamine eesmärk meie jaoks peaks olema läbi rahvusvahelise konkurentsi arendada Eesti curlingut ja meie mängijaid. Kohalike jaoks on Eestis korraldatud turniiril kordades odavam mängida kui minna kuhugile välismaale. Siin mängides ei pea meie kohalikud võistkonnad kulutama raha näiteks lennupiletitele või muule transpordile ning hotellidele. Kindlasti on ka välisturniiridel mängimine oluline. See aitab mängijaid viia nn kodusest mugavustsoonist välja: on võimalus paremini keskenduda, tutvuda erinevate jääoludega jne. Nii et finantsiliselt on kindlasti odavam mängida Eesti turniiridel, aga kogemuste saamiseks tuleb kindlasti juurde lisada välisturniirid (eriti juhul, kui võistkonnal on tõsine soov rahvusvaheliselt konkurentsivõimeliseks saada).

Kui 2014/2015 korraldasime Eestis kaks rahvusvahelist turniiri – Tallinn Cup ja Jeti Cup -, siis 2015/2016 lisandus ka Tallinn Season Starter. 2016/2017 on meil plaanis korraldada juba üheksa turniiri ja 2017/2018 12 turniiri. Oleme lähtunud sellest, et kõigile võistkondadele oleks meie kalendris midagi neile sobivat: on spetisaalsed turniirid meestele, naistele, segapaaridele, ratastoolile, on CCT etappe (mehed, naised ja kaks segapaaride turniiri), on ühepäevaseid turniire (segapaaridele). Oleme pidanud oluliseks ka nn fun turniiride olemasolu, mida esindab kõige paremini Tallinn Cup.

Me ei eelda, et kõik turniirid saavad väljamüüdud, vaid üritame iga aastaga osalejate arvu kasvatada kasvõi juba suurenenud Eesti võistkondade arvu arvelt (suures plaanis peaks see olema meie kõigi jaoks kõige olulisem eermärk).

Kuna ühe hooaja turniiride arv on juba täiesti arvestatav ja tööd on sellega seoses rohkem (kasvõi juba suurenenud ootused), siis ei olnud meil muud valikut kui ka oma meeskonda täiendada. Alates käesolevast hooajast lisandus meie meeskonda nn event manager, kelle ülesanne ongi kõik turniiridega seonduv (klientide ja koostööpartneritega – Tallinna linn, Kultuuriministeerium, HMN jne – suhtlemine ning hilisem aruandlus, turniiride vahetu läbiviimine jne).

Täname seejuures meie pikaajalisi kootööpartnereid Tallinna linna ja Tallinna linna Spordi- ja Noorsooametit, Kultuurkapitali, Hasartmängumaksu Nõukogu, Sportlandi, Parki Inn by Radisson hotelli jt. Suur tänu ka neile, kes läbi hooaegade on meie turniire korraldanud: aitäh Leo, Ivo, Silver, Juuli, Harri, Marie, Vladimir, Jevgeni, Dmitri, Rauno, Eiko-Siim jpt.