16. august 2016 Fred Randver

Eesti Curlingu Liit sõlmis koostööleppe šotlasest treeneriga!

Eesti Curlingu Liit sõlmis koostööleppe šotlasest treeneriga!

Brian Gray juhendamisel jõudis meie segapaar Turman/Lill MMil 6. kohale, teenides sellega seitse kvalifikatsioonipunkti 2018. aasta taliolümpiaks. Koostöö raames juhendab Gray meie koondist ka tänavu Kanadas toimuval MMil. Leping šotlasega ongi esialgu sõlmitud Kanadas toimuva MMi lõpuni.

Brian Gray on juhendanud kokku kuue riigi curlingumängijaid ning viinud Šveitsi naiskonna 2000. aasta MMil teisele kohale.

On väga rõõmustav, et meie mängijad saavad sedavõrd otsustaval ajal treenida järjekindlalt ühe ja väga tugeva treeneri käe all. Seda enam, et olümpiale pääsemine sõltub järgmise aasta MMi sooritusest.

Koostööläbirääkimised kestsid ligi pool aastat, sest meie eesmärk oli leida selline koostöövorm, millest Eesti curlingul oleks võimalik enim kasu saada. Lisaks koondisemängijate treenimisele viib Gray perioodil september-aprill Eestis igal kuul läbi ka ühe 4-päevase laagri, kuhu on oodatud osalema kõik Eesti curlinguvõistkonnad, et oma mängutaset tõsta.

Loodame väga, et Grayl õnnestub aidata Eesti curlinguvõistkond esmakordselt olümpiajääle. Soovime talle töös Eesti curlingumängijatega palju edu!