23. september 2016 Fred Randver

Eestit külastas Rahvusvaheline Curlingu Föderatsioon

Eestit külastas Rahvusvaheline Curlingu Föderatsioon

Augustis külastasid Eestit Rahvusvahelise Curlingu Föderatsiooni esindajad, et arutada siin spordiala tuleviku üle ja viia läbi kolm olulist laagrit.

Eesti side rahvusvahelise spordialaliiduga on kujunenud väga tugevaks – meil on väga hea areen ja asjaikud inimesed, mis võimaldab korraldada Eestis kaalukaid rahvusvahelisi curlingusündmusi. Seetõttu valis WCF rahvusvaheline meeskond just Tallinna oma augustis toimunud töökohtumiste asukohaks.

Tondiraba Jäähallis toimus WCFi eestvedamisel ja Rahvusvahelise Curlingu Föderatsiooni toetusel kolm koolitust. Esiteks korraldati siin kanadalasest treener Chris Bowdeni juhtimisel ratastoolicurlingu laager Eesti ratastoolicurlingu mängijatele. Tegu on kiiresti populaarsust koguva alaga ja Eesti mängijad on juba pannud end proovile ka rahvusvahelistel võistlustel. Seetõttu on väga positiivne, et meie ratastoolicurlingu mängijad said end rahvusvaheliste treenerite tähelepaneliku pilgu all arendada.

Selleks, et ratastoolicurlingule täiendavat hoogu juurde anda, toimus Eestis rahvusvaheline ratastoolicurlingu instruktorite koolitus.  Kanada koolitajad andsid õpetussõnu instruktoritele Hispaaniast, Belgiast, Taiwanist, Koreast, Ungarist, Poolast, Itaaliast ja Eestist. Meie treeneritest osales koolitusel Erkki Lill.

Ratastoolicurlingule keskendunud koolituste kõrval toimus Eesti curlingukoondistele mõeldud koolitus “Stepping Stones Programme” kahe väga heal tasemel Kanada treeneri käe all. Neli päeva väldanud koolitusel osalesid Eesti meeste- ja naistekoondised, segapaaride ja -võistkondade koondised ning meie naisjuunioride koondis. Koolitust viisid läbi Ken Bagnell ning WCFi töötaja Scott Arnold. Ken Bagnell on tulnud kaks korda Kanada naiskonna treenerina maailmameistriks ning treenib ka ühte maailma parimat meestetiimi Brad Gushue, kes on võitnud 2006 OMil kulla.