17. jaanuar 2017 Fred Randver

Eesti Curlingu Liidul on uus president

Eesti Curlingu Liidul on uus president

Head sõbrad,

Tahan Teile teada anda, et minu aeg Eesti Curlingu Liidu presidendina (perioodil 2012 kuni 2016) on läbi saanud ning teatepulk on edasi antud uuele presidendile, kelleks on Riigikogu liige Rainer Vakra. Uue presidendi üks soov oli see, et jätkaksin tema meeskonnas Eesti Curlingu Liidu juhatuses. Minu uueks rolliks saab olema igati toetada uut juhti tema uues positsioonis ja algatustes.

Tuleb tunnistada, et olen presidendina olnud väga õnnelikus positsioonis, sest aastate jooksul on väga palju tähendusrikast toimunud. Olen lähtunud põhimõttest, et kõik saab alguse iseenda initsiatiivist. Kõigepealt pead oskama aidata iseennast, siis saavad Sind aidata ka teised. Oma valikutes (mida paratamatult meil teha tuleb) olen lähtunud sellest, mis oleks parim Eesti curlingule pikas perspektiivis. Järgnevalt toon juhuslikus järjekorras välja olulisemad verstapostid perioodist 2012 kuni 2016:

  • meil on uus, kaasaegne curlinguareen Tondiraba jäähallis (seda võib võtta kui Tallinna linna mitme miljoni euro suurust investeeringut Eesti curlingusse);
  • me oleme üheskoos korraldanud 2015. aasta juunioride maailma meistrivõistlused (see sai edukalt korraldatud eelkõige tänu Tallinna linnale, EASile, Kultuuriministeeriumile ja Rahvusvahelisele Curlingu Föderatsioonile);
  • Eesti segapaaride edu MMidel. Eredaim hetk 2016. aasta MMi 6.-koht ja Eesti curlingu ajaloo esimesed OM kvalifikatsioonipunktid (siin on olnud oluline roll EOK’l);
  • Eesti naiskonna osalemine kahel korral EMi A grupis (Eesti Kultuuriministeeriumi toetus);
  • Eesti noorte osalemine 2016. aasta noorte taliolümpial;
  • alguse saab ratastooli curling koostöös Eesti Invaspordi Liiduga, mille president on Rainer Vakra;
  • välistreeneri värbamine hooajaks 2016/2017 (tänu EOK treeneri toetusele).

Kõik see ja palju muud on saanud teoks tänu suurepärasele koostööle erinevate osapooltega. Olgu välja toodud Tallinna linn, Tallinna linna Spordi- ja Noorsooamet ja Tondiraba jäähall, Eesti Olümpiakomitee, Eesti Kultuuriministeerium, EAS, Rahvusvaheline Curlingu Föderatsioon, meie toetajad (Sportland, Park Inn by Radisson Central Tallinn) ja jt partnerid (sh mängijate ja võistkondade personaalsed toetajad).

Tahan eraldi tänada Eesti Curlingu Liidu juhatust, Harri Lill’e ja Eesti curlingu kogukonda ning mängijaid hea koostöö ja mõistmise eest.

Nii nagu ise lubasin olla toeks uuele presidendile, soovin et seda teeksite ka Teie. Ainult, ja ainult, üheskoos suudame suuri asju korda saata.

Alati curlingule ja Eesti spordile kaasa elades,

Fred Randver
Eesti Curlingu Liidu president 2012-2016