#
Kurlingu kivid

Kurlingu kivid on tehtud graniidist ja kaaluvad ~20 kilogrammi. Kivi peal on käepide, mis annab võimaluse kivist kinni hoida ning seda vastavalt soovile pöörlema panna. Raja alguses on ka kummist tõukepakud ehk hackid, mille abil saad endale ja kivile hoo sisse. Igas kurlinguhallis on kindlasti olemas nii kivid kui ka hackid.

Hari

Kindlasti oled näinud telerist harjavaid kurlingumängijaid. Mängus harjatakse jääd sellepärast, et kivi ees olevat rada sulatada. Nii saab panna kivi kiiremini liikuma ning mõjutada seeläbi kivi teekonna pikkust. Kõikides mängukohtades on olemas klubi harjad.

Jalanõud

Kurlingumängijad kannavad mängu ajal spetsiaalseid jalanõusid, mille üks libisev tald võimaldab pärast viset kivile järgi libiseda. Alustajatele sobivad ideaalselt lihtsad ja siledad kummitallaga spordijalanõud. Kui kummitallaga jalanõusid pole, kinnitatakse tavaliste jalanõude alla spetsiaalsed tallad. Need on samuti igas hallis olemas.

Isiklikku kurlinguvarustust saab osta läbi CC Tallinn MTÜ. Võta meiega ühendust ja küsi nõu, milline varustus võiks Sinule sobida.