27. aprill 2018 Harri Lill

Turmann/Lill segapaaride MMil: it’s play-off time!

Turmann/Lill segapaaride MMil: it’s play-off time!

Tegime korralikud mängud Uus-Meremaa vastu eile (12:4) ja Leedu vastu tänu hommikul (10:5). Kokkuvõttes alagrupis 7 võitu ja 0 kaotust! Võib öelda, et üle ootuste tulemus, sest eelkõige oli ootus grupist edasi pääseda. Kõige parem meel on selle üle, et vähemalt alagrupis oleme enda mänguvormi 100%’liselt realiseerinud ja midagi kripeldama pole jäänud.

Viimaste mängude protsendid – (vastavalt 78 ja 73) pole meie enda arust küll eriti head, aga asja objektiivselt vaadates on sellisel tasemel mängivaid võistkondi siin väga vähe. Muideks, Eesti curlinguvõistkonnale on see esimene kord üldse, kui MMil on võidetud alagrupp (mistahes distsipliinis). Pole paha, kui arvestada, et esimene curlinguvõistkond Eestist osales rahvusvahelisel tiitlivõistlusel 2004. aastal.

Nüüd hakkab pihta hoopis “uus” turniir. Käes on play-offide aeg ja edasi pääsevad parimad 16 võistkonda – 5 alagrupi võitjat, 5 alagrupi teise koha võistkonda, 5 kolmanda koha võistkonda ja parim (keskmise T-viskega) 4. koht. Hetkeseisuga (ca 21 õhtul) tundub, et meie oleme edasi 3. võistkonnana ja seega tuleb meile vastu paremusjärjestuse 13. võistkond, kes praeguse seisuga peaks olema Türgi (B-alagrupi 3), aga kas see ka nii jääb, saame teada alles hiljem õhtul. Veidi humoorikas on seejuures seik, et Türgi praegune treener on meie endine juhendaja – Brian Gray. Teda sel korral küll MMil pole, aga viimastel kuudel on ta teinud tööd muuhulgas ka selle segapaariga, kes meie vastu eeldatavasti mängib.

Olgu mis on, homme peame näitama kindlasti enda kõige paremat curlingut ja minimaalselt on veel mängida jäänud 2 mängu, maksimaalselt 4 mängu. Seda seepärast, et MMil mängitakse välja kohad 1-12, nagu neil aastatel, mil jagatakse OM-punkte. Kui meie eeldatav ranking paika peab, siis mängime homme kell 12:30 kohaliku aja järgi (Eesti aeg 13:30).

Aga nüüd play-off’i võistkondade team meeting ja seejärel antakse meile võimalus 15 minuti jooksul testida homset rada ja muuhulgas ka kive, millega mängime. Järgmine blogi loodetavasti juba heade uudistega, homme õhtul. Hoidkem pöialt!

P.S. Kogu paremusjärjestus ja play-off struktuur on endiselt saadaval http://wmdcc.curlit.com.