25. aprill 2018 Harri Lill

Turmann/Lill segapaaride MMil: neljas ja viies päev

Turmann/Lill segapaaride MMil: neljas ja viies päev

On rõõm taas kirjutada positiivsel noodil. Eile õhtul ja täna hommikul olime taas võidukad ning kokkuvõttes juhime alagruppi veenvalt, viie võiduga.

Eesti vs Soome. Soome näol oli tegu meile hästi tuttava võistkonnaga. Olgugi, et nad olid MMil maailma kaheksa parima seas, siis on hea meel tõdeda, et suutsime nende vastu enda võidusaldot hoida. Viimase kahe aasta jooksul, kui segapaari Mariega mänginud oleme, on olnud võimalus nende vastu mängida viiel korral ja eilse võiduga koos on seis 5-0 meie kasuks.  Rahvusvaheliste mängude kogemuste poolest on tegu enam-vähem meie tasemel võistkonnaga, aga nii Oona Kauste kui ka Tomi Rantamäki kollektsioonis on juba ka paar võistkonnamängu tiitlivõisluste medalit. Huvitav on ka nende puhul see, et tegelikult on neid sel hooajal treeninud meie üle-eelmise hooaja treener – Brian Gray, kes toetas meid ka 2016. aasta MM’il. Käesoleval hooaja sõlmis ta koostöölepingu Soomega ja aitas neid ka OMil. Üllatuslikult Brianit siin MMil pole ja Soome võistkond on kohal üldse ilma treenerita. Küll on kohal väga palju kaasaelajaid Soomest, kes eilne mäng välja arvatud, elavad valjult kaasa ka meie õnnestumistele.

Mäng nende vastu oli algusest peale väga võrdne, mõlemad võistkonnad mängisid keskmisest paremal tasemel. Ilmselt olid need kõige raskemad neli mänguvooru selle turniiri jooksul seni. Poolajalt tulles olime küll ühe punktiga ees, aga soomaste power-play ajal võtsime ehk paar liiga suurt riski ja enne vooru lõppu paistis neile ehk isegi 4-punktiline skoor. Õnneks oli Marie viimane vise taas täpne, vastane seejärel eksis ja sinna nende võimalus eest ära minna ka läks. Kuuendas voorus tegime väga hea mängu jällegi meie, skoorisime 3 ning seitsmendas mängisime juba nii kindlalt, et neile ei jäänud mingisugust võimalust. Kokkuvõttes 9-4 võit meile. Protsendid – EST 79% ja FIN 59%, aga jällegi ei peegelda need numbrid mängu algust, mil mõlemad võistkonnad olid 70-80% kandis.

Õhtu lõpetuseks taas kivide testimine, sest hommikul ootas mäng küll samal rajal, aga teise kivikomplektiga, Kasahstani vastu.

Eesti vs Kasahstan. Kasahstani puhul oli enne turniiri tegu eeldatavasti meie turniiri kõige nõrgema võistkonnaga – WCFi edetabelis on neil alles 39. koht. Juba esimesest mängust peale tõestasid nad, et tänavu on nende tase hoopis parem. Nii Soome, kui ka Venemaa olid nendega raskustes viimase mänguvooruni, kuigi suutsid lõpuks võita. Samas kaotas mõnevõrra üllatuslikult kasahhidele Leedu, kes vastasel korral omaks veel grupist edasipääsemiseks päris häid võimalusi. Tegelikult on neil ühisosa Eesti curlinguga veelgi – hooaja alguses oli nende treeninglaagreid Koreas juhendamas eelmise aasta Eesti esinduse liige – Erkki Lill. Meie õnneks nad täna Erkkile sünnipäevakinki teha ei suutnud ja võtsime taas kindla võidu. Protsentuaalselt olime peajagu üle – KAZ – 63%, EST – 81%, aga pingutama pidime siiski maksimaalselt, vähemalt esimesed paar vooru. Selles mõttes on nn autsaiderite puudumine alagrupis positiivne, et üheski mängus ei lasta meil teha liiga palju vigu. Loodetavasti tuleb sellest ka play-off staadiumis meile kasu.

Viimase kahe mängu jooksul oleme parandanud ka enda T-visete keskmist, mille tulemus on nüüd 40,38cm. Võrdluseks, turniiri parim on hetkel Tšehhi – 19,93cm ja halvim Uus-Meremaa – 106,31cm. Kaheksandikfinaali järjestuse puhul saab see olema oluliseks faktoriks, aga eks aeg näitab, kuidas meie viimased neli täpsusviset lähevad.

Täna ootab meid veel 23:00 aegu kivide testimine õhtuste treeningute ajal. Homme päeval on võimalus lõpuks meie mängu ka otseülekande näol vaadata. Uus-Meremaa mäng algab Eesti aja järgi kell 15:30. Otseülekannet saab näha World Curling TV vahendusel – https://www.youtube.com/watch?v=f_GglhlOVqk

Pöidlad pihku!