23. aprill 2018 Harri Lill

Turmann/Lill segapaaride MMil: kolmas päev

Turmann/Lill segapaaride MMil: kolmas päev

Võtsime eilsest päevast kindlasti maksimumi! Eks meil kõigil oli võrreldes esimese päevaga veidi erilisem tunne, sest alagrupist edasi pääsemise võimaluste suhtes omasid mõlemad mängud väga suurt kaalu.

Esmalt tuli “hommikuses” (tegelikult 11:30) mängus meile vastu Jaapan. World Curling Federation’i rankingu järgi 20. riik (Eesti kukkus eelmisel aastal kolm kohta ja on nüüd 13.), on tänavusel aastal kohal oluliselt tugevama võistkonnaga, kui tavaliselt. Võistkonna naispool Fujisawa on naiskondade hulgas üks maailma hinnatumaid kapteneid ja tänavusest OM’ist ka pronksmedali omanik enda naiskonnaga. Kui meie võistkonnal on enda arvates kogemust palju, siis Jaapani Fujisawa ja Yamaguchi (meeste MMi 4.) olid enne turniiri mänginud kokku juba 353 rahvusvaheliste tiitlivõistluste mängu. Segapaari osas olid nad meie jaoks üsna tundmatud, aga kuna puhtalt tehnilise poole pealt on nad põhimõtteliselt ideaalsed, siis eeldasime, et nende vastu tuleb väga raske mäng.

Mängueelsed T-visked läksid meil üsna aia taha: meie 179cm, nemad 98,6cm. Seega nende lõpukivi esimeses voorus, mille aga õnneks suutsime kohe ühe “rööviga” murda (rööv või nn steal on punktide võtmine olukorras, mil võistkonnal, kes skoorib ei ole mänguvoorus viimast kivi). Teises voorus said nad küll 2 tagasi, aga tegelikult oli esimeses kolmes voorus initsiatiiv kindlasti meie käes. Pausile läksime 4-4 viigiseisus ja 5. voorust tõime väga vajalikud 2 punkti. Edasi tuli korralik madalseis – 6. voorus olime lähedal vastastele 4 punkti andmisega, aga Marie suurepärane topelt väljavise ja vastase eksimus andsid neile skooriks vaid üks punkt. Seitsmes voor oli samuti meiepoolt vaadatuna üsna õnnetu ja pidime viimase kivi asetame olukorras, kus vastasel oli 3 kivi ringi servades. Vise oli tegelikult korralik, aga reageerisime/harjasime veidi üle ja vastased röövisid ühe punkti, tehes enne viimast vooru seisuks 6-6. Proovisime lõpus hoida avatud ja turvalist mängu, kuid ikkagi jäi viimaseks viskeks võrdlemisi keeruline nose-hit. Marie tegi õnneks superviske ja tulemuseks võit meile, skooriga 7-6. Protsentuaalselt olid tegelikult nemad parim võistkond – Eesti 67%, Jaapan 72%, aga õnneks ainult protsent ei mängi:). Kui enne turniiri oli Jaapan üks alagrupi favoriite, siis kaotustega meile ja Uus-Meremaale on nad täitsa grupi põhjas. Saab olema huvitav näha, kas väga kogenud mängijad nagu jaapanlased on, oskavad järelejäänud mängudeks ennast kokku võtta või mitte?

Kui üldiselt on MMi ajakava alagrupi faasis üsna hõre, siis eile oli meil ainukene kahe mängu päev. Õhtuseks vastaseks Venemaa, kes reeglina on MM’idel lõpetanud vähemalt TOP 4 kohal. Nende palju räägitud (peamiselt dopingusüüdistuste tõttu) esindusvõistkond otsustas juba hooaja alguses, et nemad meistrivõistlustel ei osale ja seega võitsid kvalifikatsiooni Venemaal Maria Komarova ja Daniil Goriachev. Nende vastu õnnestus meil sel korral ka kaks korda mängida – Sochi WCT’l kaotasime ja Riiai WCT’l võitsime. Tehniliselt on nad väga tugev võistkond, aga kindlasti aitas mängule minnes teadmine, et korra oleme neist juba jagu saanud. Nendega on MMil kaasas ka Daniel Rafael, kes on Venemaa segapaaride võistkondadega töötanud viimased 2-3 hooaega ja kelle teene suuresti ka nende kõrge tase on. Rafael on muuseas juhendanud kokku kaheksat (!) erinevat riiki ja kahekümnel korral viinud ka enda võistkonna tiitlivõistlustel medalile. Kuigi kahepeale kokku on Marial ja Daniilil alla 50 tiitlivõistluste mängu, siis tegelikult on nad mõlemad kogenud curlingumängijad, kelle jaoks curling ongi põhitegevus. Goriachev on muuhulgas ka segavõistkondade (2 meest, 2 naist ühes võistkonnas) 2016. aasta maailmameister.

Aga nüüd mängust. Jaapani võit andis õhtuks hea emotsiooni ja alustasime mängu väga enesekindlalt. Kolmandas endis olid nad lähedal ühe röövile, aga Marie viimane vise võttis vastaste mängutuju täitsa ära ja poolajale läksime 5-2 eduseisult, omades lõpukivi. Üleüldiselt oli meil selles mängus tohutult sportlikku õnne, aga mulle tundub, et õnn ongi tavaliselt tugevamate poolel:). Mängu lõpp oli rohkem vormistamise küsimus, mängisime kindlalt ja kaheksandas voorus kadus ka nende matemaatiline võimalus mängu viigistada. Kokkuvõtteks ülioluline võit, mis tuli tänu väga heale mänguks häälestumisele. Täpsuse poolest samuti tugevaim mäng seni: EST – 72%, RUS – 48%. T-visked: EST 106,2, RUS 217,7.

Nüüd tuleb eilne päev unustada, sest tänaseks vastaseks on Eesti aja järgi kell 22:00 (kohalik 21:00) Soome. Soomlaste näol on tegemist ainukese OM’il osalenud võistkonnaga tänavusel MM’il. Saame panna ennast proovile, kuidas OMi tasemel võistkonnale vastu saame! Tulemused nagu ikka – http://wmdcc.curlit.com.

Pöidlad pihku ja tänud kaasa elamast!