22. aprill 2018 Harri Lill

Turmann/Lill segapaaride MMil: teine päev

Turmann/Lill segapaaride MMil: teine päev

Kauaoodatud MM hakkas meie jaoks eile lõpuks “päriselt” pihta! 

Meie avamäng Poola vastu kulges peaagu nii, nagu seda endale enne mängu visuaaliseerida püüdsime. Häälestusime mänguks hästi ja enam-vähem võib rahul olla ka T-visetega* – 146,0cm EST/271,1cm POL, millega olime saanud ka esimeseks vooruks lõpukivi.

Esimesest voorust alates oli mäng meie kontrolli all ja poolajaks võitlesime välja 6-1 eduseisu,
omades 5. vooruks ka lõpukivi. 5 mänguvoor läks samuti plaanipäraselt ja võtsime
power-play**  abil kindla peale 2 punkti ja 8-1 eduseisu. Kuuendast voorust alates suutsid ka poolakad päris head mängu näidata ja üsna korraliku surve tekitada. Kuuendast voorust neile 3 punkti, kuid see neid mängu siiski tagasi ei toonud. 8-4 eduseisult oli meie strateegia see, et punkte juurde pole vaja ja oluline on mäng ilma suuri riske võtmata lõpuni veeretada. Kokkuvõtteks oli see ehk isegi veenvam võit kui lõppskoori (8-5) järgi tundub. Võistkondade protsendid – EST 69%, POL 65%.

Õhtu lõpuks sai tehtud ka taas üks jäätreening koos videoanalüüsiga ning hallist saime ära millalgi pärast 23:00. Võib öelda, et oli töine ja edukas tööpäev:)

Tänahommikune vastane Jaapan oli oodatult hoopis teisest puust, aga sellest järgmises blogis. Praegu tuleb valmistuda mänguks Venemaa vastu, kellega võitleme alagrupi liidrikoha pärast. Mäng on täna kell 22:00 Eesti aja järgi, tulemused leiad http://wmdcc.curlit.com.

Järgmise korrani!

*T-visked/T-shotid on nn täpsusvisked, mida võistkonnad viskavad enda jää-soojenduste lõpus, enne mängu algust. Kuigi seda osa tavaliselt teleülekannetes ei näidata, on see tegelikult väga oluline osa mängust. Keskmiselt on esimese voorus lõpukivi omamise väärtus ca 0,5 – 1 punkti, olenevalt võistkonnast ja mängustiilist. Mida väiksem T-visete distants seda parem. Muuhulgas loetakse seda ka võrdsete võitude korral alagrupis, kui juhtub olema nn 3-way-tie).

**Power-Play on kord mängu jooksul kasutatav võimalus muuta pesas olevate kivide positsioone, enne mänguvooru algust. Sisuliselt on see loodud selleks, et lõpukivi omaval võistkonnal oleks võimalus võtta ühes mänguvoorus palju punkte ja selle abil tulla mängu tagasi või kasvatada eduseisu.