29. august 2017 Harri Lill

Uus curling’u hooaeg on alanud!

Uus curling’u hooaeg on alanud!


Nii nagu iga hooaja alguses juba tavaks, võime ka käesoleva hooaja hakul tõdeda, et uuendused on õhus. Kuna juba järgmine nädal toimub esimene neljast CURLING CHAMPIONS TOUR’i (CCT) etapist, siis teemegi lähemalt tutvust nendega.

1. CCT Tallinn Season Starter, 1.-3. september (mehed)

Kui varasemalt oli Tallinn Season Starter (TSS) mõeldud kõigile, siis alates käesolevast hooajast on turniir keskendunud ainult meeste võistkondadele. Mitte kunagi varem pole meil olnud nii palju osalejaid (10) ja erinevaid riike (kokku 7).

2. CCT Tallinn Mixed Doubles International, 21.-24. september (segapaar)

Eelmisel hooajal alguse saanud turniiril on ka sel aastal väga esinduslik koosseis: 19 võistkonda 8 eri riigist. Kohal on valitsevad maailmameistrid (Perret/Rios) Šveitsist, kohal on ka Soome 2018 OM esindus Kauste/Rantamäki. Üheks märksõnaks kindlasti koguni 5 Šveitsi võistkonna osavõtt.

3. CCT Tallinn Ladies International, 3.-5. november (naised)

Taas eelmisel hooajal alguse saanud võistlus on nüüdseks osa CCTst. Kui eelmisel hooajal oli meil 8 naiskonda, siis sel aastal 15 naiskonda 11 riigist. Nkohal on 2015 EM pronks. Nimekamatest on kohal 2015. aasta Euroopa pronks Soome.

4. CCT Tallinn Masters Mixed Doubles, 15.-18. veebruar (segapaar)

Eelmisel hooajal alguse saanud turniir on tõstetud varasemalt aprillikuult veebruarisse. Arvame, et see ümberpaigutus on ennast juba õigustanud, sest 6 kuud enne turniiri on juba 8 võistkonda (7 erinevast riigist) registreerunud eesotsas eelmise aasta võitjatega Ungarist (Szekeres/Nagy). Esimest korda osaleb Eestis turniiril ka Luxemburgi esindus. Tutvu turniiri koosseisuga siin.

Oleme Curling Tallinna poolt loonud võistkondadele võimalused mängimaks väga kõrgetasemelistel turniiridel. Lisaks tugevale võistkondade koosseisule oleme korraldusse kaasanud ka turniiri peakohtuniku, ajavõtjad, 2 jäämeistrit ja vabatahtlikud. Kokku on hetke seisuga registreerunud neljale CCT etapile 51 võistkonda 17 erinevast riigist.

Täname kõiki, kes on teinud valiku Eestisse tuleku ja Curling Tallinna kasuks ning pingutame omaltpoolt, et Te ikka tagasi tuleksite.

Täname oma koostööpartnereid, kes on aidanud turniiride korraldamisele kaasa: Tallinna linn ja Tallinna Spordi- ja Noorsooamet, Kultuuriministeerium, Hasartmängumaksu Nõukogu, Curling Champions Tour’i ja Sportlandi.

Curling Tallinn
Tere tulemas koju!