22. märts 2017 Harri Lill

Olympic Celebration Tour olümpiavõitja Kaitlyn Lawes’iga

Olympic Celebration Tour olümpiavõitja Kaitlyn Lawes’iga

Möödunud nädal oli Eesti curling‘ule ajalooline. Esimest korda külastas meid curling‘u olümpiavõitja kanadalanna Kaitlyn Lawes. Väärtust lisab asjaolule kindlasti see, et Kaitlyni näol on tegemist valitseva olümpiavõitjaga (Sotši 2014) ja tema sportlaskarjäär on täies hoos. Meid ootas alates neljapäevast tihe graafik, millest teemegi siin ülevaate.

16. märtsil võõrustas Riigikogus Kaitlynit Eesti Curling‘u Liidu president ja riigikogu liige Rainer Vakra.

Päeva teises pooles toimusid ajaloolised esimesed Tallinna koolinoorte meistrivõistlused curling‘us. Kokku osales 12 võistkonda, mis meie formaati arvestades oligi maksimaalne arv. Meistrivõistlused olid jagatud kaheks osaks: võistlused jääl ja olümpiavõitjaga kohtumised konverentsiruumis. Kokku osales võistlustel ca 60 õpilast. Esimesed koolinoorte meistrivõistlused võitis Tallinna Kristiine Gümnaasiumi võistkond, talle järgnesid Tallinna Läänemere Gümnaasium ja Rocca al Mare kooli võistkond.

Tegelikult olid võitjad muidugi kõik. Loodame antud võistlusest tekitada traditsiooni ja ootame kõiki osalejaid järgmisel aastal tagasi. Galerii koolinoorte meistrivõistlustest leiad siit.

17. märtsil külastas meid grupp Tallinna Ülikooli tudengeid, keda juhendas olümpiavõitja isiklikult. Kokku 20 üliõpilast, kes polnud kunagi curlingut mänginud. Päeva teises pooles toimus Tallinna Saksa Gümnaasiumi külastus, kus samuti ca 20 õpilast said aimu, mis spordiala curling on.

18. märtsil toimus curling‘u-areenil lahtiste uste päev, mida nelja tunni vältel külastas ca 150 inimest. Nii suurt curlingu promo päeva ei ole Eesti curlingu ajalugu veel näinud. Loomulikult viis õpetusi algajatele läbi olümpiavõitja isiklikult. Õhtul oli olümpiavõitjal kahetunnine treeningsessioon Eesti naiskondade ja nende esindajatega. Pildid üritusest leiad siit.

19. märtsil toimus curling‘u pühapäevak, millest said osa võtta nii meie kogenumad mängijad kui ka uued soovijad. Kohal oli ca 40 mängijat. Päeva teises pooles toimus personaalne treening Eesti segapaaride võistkondadele.pilt5Eesti Curling‘u Liit ja Curling Tallinn on väga rahul kogu programmi, külastuste arvu (300+ külastust) ja kajastusega meedias.

Üritust aitasid korraldada Rahvusvaheline Curling‘u Föderatsioon, keda esindas kohapeal Darrell Ell, The Foundation for Global Sports Development, Eesti Curling‘u Liit, Curling Tallinn, Eesti Kultuurkapital, Hasartmängumaksu Nõukogu. Auhinnad koolinoorte parimatele pani välja Sportland.

Meie eriline, ja kõige suurem, tänu kuulub muidugi olümpiavõitjale Kaitlyn Lawes’ile, kes aitas meil Eesti jaoks ikkagi uut ala promoda. Curling‘u maailm võib ainult uhkust tunda sellise suurepärase saadiku üle ja Kaitlynil on kindlasti pärast Eesti külaskäiku suur hulk uusi fänne. Hoiame Sulle pöialt, et näeksime Sind taas järgmine aasta OM’il hästi esinemas!

Curling‘u promo aga jätkub. Juba homme toimuvad esimesed Tallinna kooliõpetajate meistrivõistlused curling‘us, millest võtab osa 6 kooli ja ca 25 õpetajat. Viimase kahe hooaja jooksul on curling‘u koolituse läbinud ca 50 Tallinna kooliõpetajat.

Nädalalõpu tulemusena on ca 20 inimest juba avaldanud soovi curling‘ut uuesti proovima tulla. Kohtumiseni kolmapäeval kell 17:00 ja 19:00.

Meediakajastuste kokkuvõte:

http://sport.delfi.ee/news/suusatamine/eesti/olumpiavoitja-tuleb-eestisse-curlingut-opetama?id=77550678

http://sport.err.ee/584208/olumpiavoitja-tuleb-eestisse-curlingut-opetama

http://sport.postimees.ee/4046655/oluempiavoitja-tuleb-eestisse-curlingut-opetama

http://rus.err.ee/584204/vse-zhelajuwie-mogut-poluchit-nastavlenija-po-kerlingu-ot-olimpijskoj-chempionki-kejtlin-lous

http://www.pealinn.ee/newset/fotod-tallinna-koolilapsed-oppisid-olumpiavoitja-juhendamisel-n188883

http://sport.err.ee/584645/tallinna-koolilapsed-oppisid-olumpiavoitja-juhendamisel-curlingut

http://sport.ohtuleht.ee/793952/tule-proovi-curlingut-olumpiavoitja-juhendamisel

http://sport.err.ee/584998/curlingu-olumpiavoitja-opetas-oma-lemmikalal-eesti-inimesi