27. veebruar 2018 Fred Randver

Hooaja 2018/2019 turniiridest

Hooaja 2018/2019 turniiridest

Käesolev hooaeg on veel täies hoos, kuid Curling Tallinn on juba välja tulnud järgmise hooaja – 2018/2019 – turniiride kavaga. Sellega soovime teavitada nii meie enda curling‘u-kogukonda kui curling‘u-mängijaid välismaalt juba varakult, et mis meil järgmiseks hooajaks menüüs on. Ja curling‘u-turniiride menüü on järgmine hooaeg rikkam kui kunagi varem. Lisaks juba traditsiooniks saanud turniiridele toimub Eesti Vabariigi 100 sünnipäeva puhul Tallinnas ka üks suur tiitlivõistlus ehk Euroopa curlingu meistrivõistlused. Seega ootab meid eest Eesti curling‘u ajaloo vastutusrikkaim hooaeg.

Enne kui jõuame järgmise hooaja juurde, teeme aga ülevaate kui palju rahvusvahelisi turniire Eestis üldse toimunud on?

 1. Tallinn Cup on toimunud 13 korda (loe pikemalt siit)
 2. Jeti Cup on toimunud 8 korda;
 3. Junior Tallinn Cup on toimunud 4 korda;
 4. WCT Tallinn Mens Challenger (alguses Tallinn Season Starter) on toimunud 3 korda;
 5. WCT Tallinn Ladies Challenger (alguses Tallinn Ladies International) on toimunud 2 korda;
 6. WCT Tallinn Mixed Doubles International on toimunud 2 korda;
 7. WCT Tallinn Masters Mixed Doubles on toimunud 2 korda;
 8. Tallinn 1-day Mixed Doubles Challenge on toimunud 2 korda;
 9. Medved Cup on toimunud 2 korda;
 10. Tallinn Wheelchair International on toimunud 1 korra;
 11. White Nights Trophy on toimunud 1 korra.

Seega on Eestis toimunud ajavahemikul 2005 oktoober kuni 2018 veebruar täpselt 40 rahvusvahelist curling‘u-turniiri. Lisaks toimusid 2015. aastal suuresti samale korraldajete seltskonnale tuginedes juunioride curling‘u maailma meistrivõistlused. Seega oleme järjepidevalt korraldanud turniire juba 12 aastat.

Lisaks on Eesti Curlingu Liidu ja Läti Curlingu Liidu koostöös toimunud Eestis kaks korda Eesti vs Läti maavõistlus ja Baltic Cup, mida korraldati Eestis ka kaks korda.

Nüüd hooajast 2018/2019:

 1. 21.-23. september: 3. WCT Tallinn Mixed Doubles International
  Loe turniirist lähemalt siit. Miks osaleda? Ideaalne võimalus osaleda kõrgetasemalisel turniiril ja teenida maailma edetabeli punkte. Varasemad turniirid on siia toonud valitsevad maailmameistrid ja olümpial osalenud paare. 2017. aastal osales 20 võistkonda, neist 15 välismaalt 7 erinevast riigist.
 2. 28.-30. september: 3. WCT Tallinn Ladies Challenger/4. Tallinn Mens Challenger
  Loe turniirist lähemalt siit.
  Loe turniirist lähemalt siitMiks osaleda? See aasta saab olema väga eriline:
  a) turniir toimub Tondiraba jäähalli suurel areenil ehk osalejatel on võimalik mängida Euroopa meistrivõistluste A grupi areenil; b) jäämeistriks on Mark Callan, kes pikemat tutvustamist ei vaja; c) tegemist on Euroopa meistrivõistluste peaprooviga; d) meeste ja naiste turniir toimub samaaegselt. 2017 aastal osales meeste turniiril 10 võistkonda, neist 8 välismaalt 7 erinevast riigist. Naiste turniiril mängis 15 võistkonda, neist 11 välismaalt 7 erinevast riigist. Sellist võimalust ei pruugi nii pea jälle tulla. Kasuta võimalust!
 3. 18.-20. oktoober: 14. Tallinn Cup
  Loe turniirist lähemalt siitMiks osaleda? 13 aastat, 376 võistkonda (390 võimalikust), 24 eri rahvust. Tutvu turniiri ajalooga lähemalt siit.
 4. 26.-28. oktoober: 2. Tallinn Wheelchair International
  Loe turniirist lähemalt siitMiks osaleda? Hea võimalus ettevalmistuseks MMi kvalifikatsiooniks. 2017. aastal ehk turniiri esimesel aastal osales 6 võisktonda 5 erinevast riigist.
 5. 16.-24. november: EUROOPA MEISTRIVÕISTLUSED CURLINGUS
 6. 11.-13. jaanuar: 9. Jeti Cup
  Tutvu turniiriga lähemalt siitMiks osaleda? 2018. aastal oli turniir väljamüüdud: 11 võistkonda välismaalt 9 erinevast riigist.
 7. 9. veebruar: 3. 1-day Mixed Doubles Challenge
  Tutvu turniiriga lähemalt siitMiks osaleda? Hea võimalus enne järgmise nädalavahetuse maailma karika etappi ennast nn soojaks mängida.
 8. 15.-17. veebruar: 3. WCT Tallinn Masters Mixed Doubles International
  Tutvu turniiriga lähemalt siitMiks osaleda? Hea võimalus valmistuda kohalikeks meistrivõistlusteks, rahvusvahelisteks turniirideks või kevadel toimuvaks segapaaride MMiks. 2018. aastal osales kokku 15 võistkonda 10 erinevast riigist.
 9. 23.-25. mai: 3. White Nights Trophy
  Tutvu turniiriga lähemalt siitMiks osaleda? Hea võimalus lõpetada curling‘u-hooaeg nn fun turniiriga ja osaleda Eesti Curlingu Liidu hooaja lõpetamisel. Esimesel turniiril 2017 osales 12 võistkonda, sh 5 võistkonda välismaalt.

Kokkuvõtteks nagu eelpool kirjeldatud on järgmisel hooajal ootamas meid väga kirju, huvitav ja erakordne turniiride aasta. Mänguvõimalusi on igale maitsele – head mängu!

On oluline siinjuures märkida, et meid on läbi aastate turniiride korraldamise raames toetanud ka Tallinna linn, Kultuuriministeerium, Hasarmängumaksu Nõukogu, Tallinna Lasnamäe Linnaosavalitsus. Partneritena on aidanud Kalevi kommivabrik, Sportland, Park Inn by Radisson Central Hotel ja Scult.

Kõige suurem tänu kuulub kõigile võistkondadele ja mängijatele, kelle jaoks me neid turniire korraldame! Aitähh, et olete meie turniiridel osalenud ja andnud sellega oma panuse traditsioonide loomisesse. Hoiame seda väärtust üheskoos ka edasi!