01. veebruar 2018 Fred Randver

Palju õnne Eesti meistrid!

Palju õnne Eesti meistrid!

Eile lõppesid Eesti meeste ja naiste meistrivõistlused curling‘us ning nii nagu eelmiselgi hooajal tulid Eesti meistriteks CC Tallinna esindusvõistkonnad kaptenite Marie Turmanni ja Harri Lill juhtimisel. Samad võistkonnad esindasid Eestit ka 2017. aasta Euroopa meistrivõistlustel.

Eesti naiste meistrivõistlustest võttis osa kokku 4 võistkonda (Turmann, Mölder, Peebo ja Link), mis on kindlasti positiivne areng. Nagu korduvalt rõhutatud on konkurents ainult edasiviiv jõud. Naiste arvestuses võttiski põhiturniiri võidu Team Mölder (kapten Maile Mölder), kes meistrivõistluste intrigeerivaimas vastasseisus võttis Team Turmanni üle kaks võitu tulemustega 6:3 ja 8:3. Samas meistrivõistluste kõige tähtsama mängu ehk finaali võitis Turmann tulemusega 7:5. Turmann pidi teel finaali võitma poolfinaalis ka Team Peebot tulemusega 10:2. Kui eelmise aasta meistrivõistlustel jäi mängudega 5:4 peale Turmann, siis seekord õnnestus Möldril saada 2 võitu 1 vastu. Kahe aasta võitude seis antud vastasseisus on seega 6:6, kuid Turmann on suutnud kõige otsustavamad mängud enda kasuks pöörata: eelmisel aastal otsutava 9 mängu ja sel aastal finaali. Igaljuhul on positiivne, et Eestis on kaks väga tugevat võistkonda, kes erinevatel aastatel – 2016 ja 2017 – toonud Eestile EM’i B grupis pronksmedalid. Kahe tugeva võistkonna olemasolu annab võimaluse ka teistele areneda. Nagu meistrivõistlused näitasid suutis ka Team Peebo põhiturniiri viimases mängus võita Möldrit tulemusega 7:6.

2018. aasta Eesti naiste meistrivõistluste paremusjärjestus:

  1. Turmann
  2. Mölder
  3. Peebo
  4. Link

Palju õnne võitjatele koosseisus: Heili Grossmann, Erika Tuvike, Victoria-Laura Lõhmus, Kerli Laidsalu, kapten Marie Turmann ja treener Nicole Strausak.

Eesti meeste meistrivõistlustest võttis ka osa 4 võistkonda (H.Lill, Vlassov, E.Lill ja Tubalkain). Puhaste paberitega õnnestus meistrivõistlused läbida Harri Lill’e võistkonnal, kuigi põhiturniiril kaks mängu Erkki Lille vastu õnnestus võita väga tasavägistes mängudes. Finaalis tuli vastu Vlassov – kes teel finaali oli tulemusega 8:7 üle E.Lillest – kes alistati tulemusega 8:5. Põhiturniiri mängud lõppesid vastavalt 9:4 ja 7:1. Seega omavahelised mängud meistrivõistlustel kindlalt 3:0 H. Lille kasuks.

2018. aasta Eesti meeste meistrivõistluste paremusjärjestus:

  1. H. Lill
  2. Vlassov
  3. E. Lill
  4. Tubalkain

Palju õnne võitjatele koosseisus: Tarvin Kaldvee, Tanel Toomväli, Ingar Mäesalu, Karl Kukner, kapten Harri Lill ja treeneri debüüdi teinud Kaarel Holm.

CC Tallinn tänab kõiki osavõtjaid, kes andsid oma panuse 2018. aasta Eesti meistrivõistlusteks ning soovime Teile kõigile kordaminekuid edaspidiseks.